DEUTSCH

Co umíme

naše projekty

Co umíme

naše projekty

COOL TECHNOLOGY

NAŠE PROJEKTY

Vybrané realizace z poslední doby:

CHILLER - CENTRÁLNÍ KLIMATIZACE - Ludwigshafen

U tohoto projektu bylo naším úkolem vymyslet a zpracovat kompletní centrální systém chlazení čtyřpatrové administrativní budovy, která byla aktuálně vytápěna ústředním topením. Hlavní důraz ze strany zákazníka byl kladen na co nejvíce ekologické řešení.

Vzhledem k velikosti instalace jsme se rozhodli pro použití vnější chillerové jednotky, která nám poskytla dostatečný chladící výkon 180kw s možností napojení 64 vnitřních jednotek. Kompletní rozvody jsou vedeny v nerezovém potrubí s kaučukovou izolací. Pro kanceláře a společenské prostory bylo použito 59 kazetových fancoil jednotek. V podkroví pak dalších 5 parapetních fancoil jednotek z důvodu dispozice.

Chiller umožňuje komfortní chlazení celé budovy a nabízí možnost 100 % vytápění pomocí tepelného čerpadla. Díky využití malého množství chladiva, které je pouze v primárním okruhu vně chilleru a následnému přenosu energie do systému vodou se jedná o nejšetrnější systém k životnímu prostředí.

VZT - Kancelářská budova - Freiburg

Kompletní montáž vzduchotechniky v pětipatrové kancelářské budově - Eugen Martin Strasse – Freiburg im Breisgau. Jedná se o velkou instalaci zahrnující vše od montáže páteřních rozvodů čerstvého a odtahovaného vzduchu až po usazení vzduchotechnické, rekuperační jednotky WOLF.

Při montáži jednotky bylo potřeba využít pomoci jeřábů pro její umístění na střechu objektu, kde následně proběhlo sestavení a zprovoznění. Takto velký projekt byl časově náročnější, ale povedlo se nám dosáhnout všech očekávání zadavatele.

Chillerové jednotka TRANE / CABERO – Deutsche Bank Freiburg

Tato zakázka na instalaci nového zdroje v podobě chilleru obsahovala mimo jiné kompletní demontáž stávajícího zastaralého zařízení, které bylo opatřeno záplavovým kondenzátorem. Nově byl od nás instalován chiller TRANE s venkovním kondenzátorem CABERO.

Pro trasu propojovacího vedení mezi vnitřní jednotkou ve sklepě a venkovním kondenzátorem na střeše bylo nutno použít jedinou možnou alternativu a tou byla větrací šachta vysoká 20 metrů, která byla přístupná pouze z lana. Proto jsme pro montáž propojovacích rozvodů a potřebného elektrovedení v šachtě využili spolupracující partnerskou firmu specializující se na výškové práce ORE EXPERT s.r.o..

Chlazení masovýrobny Birtat Döner - Chiller TRANE

Další z našich instalací chilleru, které se u našich zákazníků těší čím dál tím větší popularitě díky vysokému výkonu, možnosti vytápění i chlazení a to vše s minimálním dopadem na životní prostředí. O to více pokud se jedná o potravinový průmysl jako v tomto případě. Rozhodli jsme se pro chiller TRANE o výkonu 140 kW.

Takovýto výkon je dostatečný pro dosažení zvolené teploty ve vnitřních prostorech masovýrobny Birtat Dönerfabrik - Murr. Páteřní a koncové rozvody jsme provedli z nerezy a zaizolovali jsme je kaučukovou izolací a ve venkovním prostředí taktéž plechovým opláštěním. Pro vnitřní distribuci teplého, či studeného vzduchu byly použity výparníky značky Günter.

KLIMATIZACE - ČEZ - CONSTELLIUM

Na základě zpracovaného projektu pro dvojitou trafostanici v areálu firmy Constellium jsme byli osloveni pro dodání řešení v podobě chlazení a vzduchotechnického systému.

První stanice musela být chlazená. Proto byla osazena splitovou podstropní klimatizační jednotkou Panasonic nanoEX U-36PZH2E5 o výkonu 3,6kw a nástěnným kabelovým ovladačem.

Nastavením automatizace je zaručeno celoroční udržování teploty.

Druhá stanice je vybavena vzduchotechnickým zařízením automaticky ovládaným teplotním čidlem, které v případě náhlého nárůstu teploty z jakéhokoliv důvodu spíná odtah teplého vzduchu z vnitřních prostor trafostanice. Pro odtah byl použit ventilátor MIXVENT TD800/200ex, určený pro prostory s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů a par.

REKUPERACE - RYKONSTRUKCE - STAVEBNÍ ÚPRAVY VILY RYKO

Speciální stavba si vyžaduje speciální přístup. Společnost RYKO a.s. se rozhodla pro záchranu chátrajícího objektu s cílem přeměnit ho na nákladní vrátnici a administrativní zázemí. Vzhledem k zajímavému architektonickému zadání od investora bylo nutno využít velké kreativity pro zvládnutí všech nástrah a vypořádání se s vlhkostí vzduchu ve sklepních prostorech budovy.

Velkou výzvou pro nás bylo vymyslet individuální instalaci na míru vhodnou pro danou dispozici. Byli jsme nuceni použít pro rozvod vzduchotechniky prostor nad patamy kleneb, kde se umístily speciální prostupy o velikosti klenbových cihel. Zakončení vyústění do interiéru bylo osazeno designovými mřížkami lakovaných dle zákazníka v požadovaném odstínu RAL.

Druhá část rozvodů vzduchotechniky je pohledová a byla navržená tak, aby i přes klenbové stropy nepřekážela v pohybu osob a neomezovala využití prostoru, který nyní slouží pro pořádání školení, porad a jiných pracovních setkání.

Provoz celého systému má na starosti rekuperační jednotka DUOVENT Compact DV 800 od dodavatele Elektrodesign, která se stará o nepřetržitou kontrolu vlhkosti a kvality vzduchu. Bylo nám ctí se účastnit takto výjimečného projektu, který se po dokončení účastnil soutěže Stavba roku 2021.

TEPELNÉ ČERPADLO - RODINNÝ DŮM

Na základě poptávky zákazníka s žádostí o výměnu zdroje vytápění na fosilní paliva za tepelné čerpadlo jsme navrhli splitové tepelné čerpadlo Panasonic T-CAP o výkonu 12kw pro vytápění celého rodinného domu a přípravy teplé užitkové vody s použitím nerezového zásobníku TUV Panasonic s objemem 200 litrů.

Majitel rodinného domu si svépomocí provedl demontáž stávajícího kotle. Naše společnost se pak postarala o úpravu stávající přípravy teplé užitkové vody obsahující demontáž dvou elektrických bojlerů, úpravy rozvodů pitné vody se záměrem sjednocení a napojení na nový zdroj vytápění. Vzhledem k umístění jednotek bylo nutné provést drobné stavební úpravy v podobě umístění trubek do podlahy, aby nepřekážely průchodu v exteriéru a nesnižovaly výšku stropu v interiéru.

Bohužel nebylo možné využít podporu z programu Nová zelená úsporám z důvodu dřívějšího čerpání Kotlíkové dotace. Přesto lze očekávat rychlý návrat investice díky spojení vytápění a přípravy teplé užitkové vody z obnovitelných zdrojů.

KLIMA & VZT - JÍDELNA RYKO a.s. - DĚČÍN

Měli jsme tu čest se podílet na další stavbě ve spolupráci s naším partnerem STAVBY JOŽÁK s.r.o.. Tentokrát se jednalo o novou jídelnu pro zaměstnance společnosti RYKO a.s..

Naším úkolem v tomto projektu bylo postarat se o chlazení, vytápění a výměnu vzduchu v jídelně a přilehlých prostorách. O to se nyní bude starat VRF systém SAMSUNG DVM S Eco se šesti moderními 360 stupňovými kruhovými kazetami společně se vzduchotechnickou rekuperační jednotkou DAIKIN opatřenou přímým výparem a distribučními vzduchovými pytli Příhoda.

Po úspěšném uvedení našeho systému do provozu již nic nebrání dotáhnutí posledních drobností do finále a začít jídelnu využívat. Jsme si jisti, že budoucí strávníci budou nadšeni. Výslednou technickou a vizuální stránku můžete posoudit na přiložených fotografiích.
CHLADÍCÍ
A KLIMATIZAČNÍ

TECHNIKA


Klimatizace slouží pro úpravu vnitřního prostředí uvnitř budovy, a to pomocí chlazení, topení a dovedení vlhkosti.

VÍCE COOLTECHNOLOGY
VZDUCHOTECHNICKÉ

ZAŘÍZENÍ


Komplexní systém, který se stará o výměnu vzduchu, jeho teplotu a o Vaše zdraví.


VÍCE COOLTECHNOLOGY
TEPELNÁ
ČERPADLA


Zařízení využívající nízkopotencionální teplo ze vzduchu, země a vody pro vytápění, či ohřev užitkové vody.


VÍCE COOLTECHNOLOGY
co umíme
o nás

COOL TECHNOLOGY s.r.o.


Specializujeme se na dodávku, montáž a servis veškerých vzduchotechnických a klimatizačních zařízení určených jak pro průmyslové, tak komerční i rezidenční aplikace. Zakázky realizujeme na území celé České republiky i v zahraničí. Klademe důraz na kvalitu odvedené práce a záleží nám na celkovém výsledku a spokojenosti zákazníka.

Díky mnohaletým zkušenostem získaných praxí je pro nás důležité budovat a udržovat kvalitní dlouhodobé vztahy napříč pracovním odvětvím. Jako hlavní cíl si klademe poskytovat našim klientům komplexní a individuální řešení v té nejvyšší možné kvalitě. A to už od prvotní nabídky, přes montáž až po následný servis. Úzce spolupracujeme s našimi dodavateli a sledujeme nejmodernější trendy a inovace v oboru tak, abychom se i do budoucna mohli nadále rozvíjet a udržovat vysoký standard.

Jan Semerák

Šéf

1000+

připojených
klimatizačních
jednotek

300+

připojených
klimatizačních
jednotek

150+

připojených
klimatizačních
jednotek
naši partneři
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
naše projekty
Naše projekty a realizace

Vybrané projekty Cool Technology
realizace našim zákazníkům

Podívejte se také na naše dalčí realizace v záložce Naše projekty nebo po kliknutí na tlačítko více info...
Image

Stavby Jožák

Instalace klimatizačních jednotek Samsung 360° v kancelářských prostorech

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis. Lorem ipsum
dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.Lorem ipsum dolor sit amet
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus,
luctus nec ullamcorper mattis.


Vzduchotechnické zařízení

Klimatizace ČEZ

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis. Lorem ipsum
dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.Lorem ipsum dolor sit amet
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus,
luctus nec ullamcorper mattis.


Tepelná čerpadla

Rodinný dům Velké Březno

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis. Lorem ipsum
dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.Lorem ipsum dolor sit amet
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus,
luctus nec ullamcorper mattis.

reference
Hodnocení našich zákazníků

Co o nás říkají naši klienti

Společnost Cool Technology s.r.o. je naším stěžejním partnerem v oblasti dodávek chladící technologie.
V naší společnosti se firma stará o funkčnost a pravidelný servis více jak 100 ks zařízení, havarijní opravy a dodávky nových jednotek.
Je velmi příjemné setkat se s profesionály ve svém oboru. Přístupem, znalostmi, o výborném poměru cena, výkonu a kvalitě.
Image

Chcete se na něco zeptat?

Kontaktujte nás...
Image


Cool Technology s.r.o


Sídlo Firmy
Lázeňská 803/13, 405 02 Děčín

Sklad/dílna (centrála)
Ludvíkovice 233, 407 13 Ludvíkovice

IČ: 07544961
DIČ: CZ 07544961

Tel.: +420 417 663 030
E-mail: info@cooltechnology.cz